Leczenie HIV

Leczenie

Pomimo tego, że istnieje metoda leczenia, która umożliwia prawie normalne życie z HIV, dostęp do takiego leczenia pozostaje zdecydowanie ograniczony. Obecnie zaledwie 1 na 10 osób, które potrzebują leczenia antyretrowirusowego (AVR) jest objęta takim leczeniem. Jest to głównie spowodowane kosztem leczenia i pewnymi prawami handlowymi. Dowiedz się więcej tutaj http://www.avert.org/drugtreatment.htm

Jeżeli mieszkasz w obszarze, gdzie leki są dostępne i są w przystępnych cenach, twój lekarz przeanalizuje z tobą różne opcje leczenia: jakie leki są dostępne i jakie będą najlepsze dla Ciebie. Nie każdy musi rozpocząć leczenie natychmiast po diagnozie – zależy to od liczby antygenów CD4 we krwi oraz stanu Twojego układu odpornościowego.

Prawdopodobnie doktor przepisze Ci leki antyretrowirusowe – powstrzymują one wirusa przed powielaniem i szybkim rozprzestrzenianiem się. Leki na HIV są dość zaawansowane w dzisiejszych czasach, co jest bardzo dobrą wiadomością. Jak to ma miejsce w przypadku wszystkich leków, przyjmowanie leku wiąże się z pewnym ryzykiem i efektami ubocznymi, które różnią się w zależności od rodzaju przyjmowanego leku.

Ważną rzeczą jest, aby pamiętać, że jeżeli lekarz przepisze jakiś lek należy go przyjmować ściśle według zaleceń. Na przykład, jeżeli musisz przyjmować tabletki codziennie o tej samej godzinie upewnij się, że właśnie tak postępujesz, w przeciwnym razie mogą one nie działać prawidłowo.

Poza sytuacjami wyjątkowymi, nigdy nie przestawaj przyjmować leków zanim nie skonsultujesz się z lekarzem.

Nawet bez leczenia, tak długo jak osoba zakażona HIV prowadzi zdrowy tryb życia może ona ciągle mieć długie i produktywne życie.

Teskt pochodzi ze strony Staying Alive http://staying-alive.org – promocja bezpiecznego stylu życia, szerzenie wiedzy na temat AIDS, walka ze stereotypami i dyskryminacją – Bardzo polecamy

Authors

Related posts

Top