Leczenie wirusa HIV zmienia proporcje ciała

Leczenie wirusa HIV może powodować niebezpieczne objawy uboczne u pacjentów – informuje pismo “Nature Clinical Practice Endocrinology”.
Pomimo że wiele leków stosowanych łącznie podczas terapii przeciwko HIV skutecznie hamuje rozwój choroby, środki te mają długoterminowe działanie uboczne w postaci zmiany metabolizmu lipidów i rozmieszczenia tkanki tłuszczowej u chorych.

Około 80 procent pacjentów przyjmujących lekarstwa antywirusowe podczas terapii HIV, wykazuje zmiany proporcji ciała, między innymi utratę tkanki tłuszczowej z okolicy twarzy i zwiększenie ilości tłuszczu dookoła pasa. Ponadto cały metabolizm lipidów i węglowodanów bywa często zaburzony nie dając tak oczywistych objawów.

hastagi na stronie:

#wirus hiv leczenie #objawy wirusa hiv #leczenie wirusa hiv #nowości w leczeniu hiv #hiv nowości #leczenie hiv w polsce #nowosci hiv #jak leczyć wirus hiv #jak leczyc wirusa hiv













Authors








Related posts

Top