Alkohol

Alkohol

Inne określenia: wódka, wóda

Co to jest?

Technicznie rzecz biorąc jest to substancja tłumiąca normalne działanie układu nerwowego. Mówiąc ogólnie, alkohol to dowolny napój zawierający alkohol, taki jak piwo, wódka, alco-pops, cider i wino.

Co się stanie, gdy go wypiję?

Jeżeli nie jesteś przyzwyczajony do picia alkoholu, jesteś zmęczony lub głodny, prawdopodobnie będziesz pijany juz po kilku drinkach. Osobom regularnie spożywającym alkohol może być potrzebna większa dawka.
Nie ma jednak jasnej reguły, więc należy być świadomym swoich ograniczeń.

Uczucie odurzenia alkoholowego jest inne dla każdego i dodatkowo zależy od nastroju w danym momencie.
Zbyt dużo alkoholu może prowadzić do lekkomyślności, słabej koordynacji i bełkotania. W niektórych przypadkach spożycie nadmiernej ilości może prowadzić do utraty przytomności, a w przypadkach ekstremalnych do zatrucia alkoholowego a nawet śmierci.

Picie alkoholu często prowadzi do robienia i mówienia rzeczy, których później żałujemy. Przygoda na jedną noc po pijanemu i bez zabezpieczenia prezerwatywą może narazić cię na niebezpieczeństwo zakażenia się wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Zagrożenia dla zdrowia

Uzależnienie od alkoholu może prowadzić do alkoholizmu, marskości wątroby i zagrożenia dla życia.
Alkohol to substancja tłumiąca czynność układu nerwowego, więc jeżeli pijesz, aby ‘poradzić’ sobie z problemami życiowymi, staną się one faktycznie większe.
Alkohol jest również jednym ze środków najczęściej wykorzystywanych do wspomagania gwałtu na randce, więc należy zawsze się kontrolować i nigdy nie pić tyle, aby pozwolić się wykorzystać.

Teskt pochodzi ze strony Staying Alive http://staying-alive.org – promocja bezpiecznego stylu życia, szerzenie wiedzy na temat AIDS, walka ze stereotypami i dyskryminacją – Bardzo polecamy

hastagi na stronie:

#alkohol a hiv #hiv alkohol

Authors
Related posts

Top