Pozwolenie rodziców na wykonanie testu

Czy potrzebne jest pozwolenie rodziców na wykonanie testu na HIV lub inną chorobę przenoszoną droga płciową?

W większości krajów nie jest potrzebna zgoda rodziców na przeprowadzenie testu na chorobę przenoszoną drogą płciową, ale może się zdarzyć, że w niektóych krajach, wymagają zgody, jeżeli pacjent jest niepełnoletni. Jeżeli nie jesteś pewien/pewna zadzwoń do lokalnego lekarza i zapytaj się czy jest potrzebna zgoda rodziców.

W niektórych przypadkach, jeżeli Twój wynik testu na HIV jest pozytywny, pracownicy służby zdrowia mogą mieć obowiązek powiadomienia rodziców – sprawdź w lokalnej placówce służby zdrowia czy taka procedura stosowana jest w twoim kraju. W niektórych krajach są również oferowane testy anonimowe, co oznacza, że możesz zrobić sobie test nie używając prawdziwego nazwiska, lub nawet żadnego nazwiska i twój test jest na przykład oznaczany liczbą.

Są też badania poufne co oznacza, że pomimo tego, że test jest zrobiony na twoje nazwisko, to wyłącznie ty wraz ze swoim lekarzem macie dostęp do wyników.

Teskt pochodzi ze strony Staying Alive http://staying-alive.org – promocja bezpiecznego stylu życia, szerzenie wiedzy na temat AIDS, walka ze stereotypami i dyskryminacją – Bardzo polecamy

Authors
Related posts

Top