Badania na obecność virusa HIV

Co roku, w Polsce wykrywa się ponad 700 zakażeń wirusem HIV. 1 grudnia, w Światowym Dniu AIDS, w Lublinie zaczęły się bezpłatne badania na obecność tego wirusa, ale także chorób wenerycznych oraz wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Najpierw trzeba zgłosić się na pobieranie krwi. Kilka dni niepewności i już wiadomo na pewno, czy nie
jesteśmy nosicielami wirusa HIV.

W pierwszym dniu akcji zainteresowanie badaniami nie było duże. Pracowniicy Sanepidu wciąż czekają na chętnych. Badania są całkowicie anonimowe i bezpłatne. Koszt pokrywa Sanepid. Liczą na to, że zgłosi się około 100 osób.

Ta akcja adresowana jest do wszystkich, którzy narażeni są na zakażenie. Także osób podejmujących ryzykowne zachowania seksualne.

Od 1985 roku, odkąd na Lubelszczyźnie prowadzona jest diagnostyka HIV, wirusa wykryto u ponad 300 osób. Tyle oficjalne dane. A nieoficjalnie? Krajowe Centrum ds. AIDS szacuje, że w Polsce blisko 20 tys. osób nie wie o swoim zakażeniu. Liczba ryzykownych zachowań rośnie, a coraz więcej zakażonych HIV to ludzie młodzi.

Lubelskie badania, organizowane przez Sanepid oraz Przychodnię Skórno-Wenerologiczną, potrwają do piątku.

Źródło TVP LUBLIN

hastagi na stronie:

#ile kosztuje badanie na hiv #koszt badania na hiv #koszt badania HIV #badanie na HIV cena #test na hiv cena #cena badania hiv #badania na hiv cena #cena badania na hiv #ile trwa test na hiv #diagnostyka hiv

Authors
Related posts

Top