Zrobiłem test na HIV. Gdy czekałem na wynik naprawdę zacząłem się bać

M. zrobiła test, bo za dużo wypiła na imprezie i przespała się z przypadkowym chłopakiem. W oczekiwaniu na wynik badania G. ze strachu czytał wszystko o skuteczności prezerwatyw. A. dowiedział się, że jest zakażony. Natłok myśli zagłuszał muzyką. Na obecność HIV Polacy badają się dwa razy częściej niż dwa lata temu.

Pół godziny siedziałam na ławce w parku i gapiłam się w tę kartkę

Właściwie powinnam się była zbadać już kilka lat temu. Gdy byłam z chłopakiem, łykałam pigułki antykoncepcyjne, więc po co mielibyśmy jeszcze stosować prezerwatywy? W końcu ufałam mu. A tu klops. Dowiedziałam się, że on w czasie, gdy był ze mną, sypiał też z inną dziewczyną. Pomyślałam o teście, ale nie miałam na to siły i energii. Już dużo później byłam na imprezie. Zwykle nie robię takich rzeczy, nie jestem “taką” dziewczyną. Ale wtedy trochę wypiłam i zaczęłam flirtować z jednym chłopakiem. Skończyło się w łóżku. Kochaliśmy się bez prezerwatywy. Gdy oprzytomniałam, byłam przerażona. Przypomniałam sobie wszystko o AIDS. Nie było odwrotu przed badaniem. Okropnie się bałam, wiedziałam, że gdy pojadę sama, to pewnie w ogóle nie dotrę do przychodni, tylko gdzieś ucieknę ze strachu. Dlatego zabrałam ze sobą moją przyjaciółkę. Ona już miała badanie za sobą, więc dodawała mi otuchy. Bałam się, co sobie o mnie pomyślą lekarze i pielęgniarki. Ale okazało się, że byli bardzo życzliwi, a samo badanie nie było straszne. Tylko czekanie na wynik… to już zupełnie co innego. Z każdym dniem ogarniała mnie większa panika i zdenerwowanie, nie potrafiłam się na niczym skupić. Cały czas myślałam o tym, co będzie, jeśli jestem zakażona. Po wynik jechałam jak w transie, trzęsłam się jak galareta. Gdy okazało się że jest OK, chyba pół godziny siedziałam na ławce w parku i gapiłam się w tę kartkę. Nigdy w życiu nie czułam takiej ulgi.
M. z Warszawy, 28 lat, badała się 3 miesiące temu

hastagi na stronie:

#test na hiv warszawa #gdzie zbadac sie na hiv #testy na hiv warszawa #po jakim czasie test na hiv #jak zbadać hiv #badania na hiv warszawa #ile wyróżnia sie stadiów syfilizmu #ile trwa badanie na hiv #test hiv poznań #test na hiv ile się czeka

Authors
Related posts

Top