Tabletki antykoncepcyjne chroniące przed HIV

Czy tabletki antykoncepcyjne chronią przed zarażeniem HIV?

Nie. Tabletki działają dokładnie tak jak jest napisane na pudełku, czyli zapobiegają ciąży i tyle. Jeżeli chcesz się zabezpieczyć, zrezygnuj z seksu. Jeżeli musisz się kochać, używaj prezerwatywy.

Jeżeli pozostajesz w związku, gdzie ty i twoja partnerka jesteście dla siebie wyłącznymi partnerami, upewnij się, że oboje zrobicie sobie test na HIV i inne choroby przenoszone drogą płciową zanim przestaniecie używać prezerwatyw. Jeżeli wstrzykujecie sobie narkotyki, upewnijcie się, że sprzęt jest zawsze wysterylizowany i nie użyczacie go nikomu innemu.

Teskt pochodzi ze strony Staying Alive http://staying-alive.org – promocja bezpiecznego stylu życia, szerzenie wiedzy na temat AIDS, walka ze stereotypami i dyskryminacją – Bardzo polecamy

Authors
Related posts

One Comment;

  1. Stanisława Michalska said:

    Przed zarażeniem naszego partnera chroni nas tylko prezerwatywa, ale przecież nie mamy pewności czy ta osoba się od nas zarazi. Może się okazać, że matka, która ma HIV urodzi zdrowe dziecko. Zdarzają się takie przypadki, ale czy warto ryzykować? Czy warto przez pewien okres czasu zastanawiać się i martwić, co będzie gdy moje dziecko urodzi się chore? To poważne decyzje, które należą do obojga partnerów.

Comments are closed.

Top