Kampania na rzecz HIV/AIDS objeżdża świat Volkswagenem Amarokiem

Kampania na rzecz HIV/AIDS objeżdża świat Volkswagenem Amarokiem; 18 lipca 2011 r. – przystanek w Polsce
18 lipca 2011 r. do Polski przybędzie wyprawa „World AIDS awareness expedition”. W realizację kampanii w Polsce włączą się Krajowe Centrum ds. AIDS (agenda Ministra Zdrowia) i Marka Volkswagen Samochody Użytkowe. Debata z uczestnikami ekspedycji podczas śniadania prasowego zorganizowana zostanie w siedzibie Ministerstwa Zdrowia, przewidziana jest obecność Pana Andrzeja Włodarczyka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Zapraszamy do wzięcia udziału w debacie z uczestnikami ekspedycji i polskimi aktywistami walki z epidemią HIV/AIDS podczas śniadania prasowego. Spotkanie odbędzie się w Ministerstwie Zdrowia (ul. Miodowa 15, sala kinowa), rozpocznie się o godz. 9.00 i prowadzone będzie w języku angielskim. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową do 15.07.2011 r.: e-mail: [email protected]

Trasa, którą podąża zespół, układa się w kształt litery „W” rozciągającej się po całej mapie świata: ekspedycja rozpoczęła się w kwietniu w Vancouver (Kanada), konwój przemierzył drogi Ameryki Południowej, kierując się z Peru do Argentyny. Stamtąd członkowie wyprawy wyruszyli do Europy. Następnie ruszą na południe do Afryki Południowej i z powrotem do Egiptu, Rosji i Chin. Końcowym etapem podróży będzie Australia. Uczestnicy ekspedycji planują przejechać przez ponad 50 krajów w ciągu zaledwie 100 dni. W dziesiątą rocznicę World AIDS Awareness Expedition (WAAE – www.waae.de) Volkswagen udostępnił Joachimowi Franzowi, specjaliście od sportów ekstremalnych i aktywiście walczącemu z epidemią AIDS, pięć Amaroków ze specjalnym wyposażeniem, które biorą udział w wyprawie „Move the World”.

Volkswagen Amarok to idealny samochód dla zespołu, który pragnie osiągnąć tak ambitny cel – przejechać 65.000 km w ciągu 100 dni. Zadaniem zespołu jest nie tylko stawianie czoła najbardziej ekstremalnym warunkom panującym na drodze, ale przede wszystkim podnoszenie świadomości nt. problemu HIV/AIDS w odwiedzanych krajach.

Polska to kraj o niskiej prewalencji zakażeń HIV. Dane epidemiologiczne wskazują na relatywnie niską dynamikę wzrostu zakażeń HIV w naszym kraju, w przeciwieństwie do sytuacji w większości krajów regionu Europy Wschodniej. Od 1985 roku do końca kwietnia 2011 r. stwierdzono zakażenie HIV u 14 474 obywateli polskich, 1 075 osób zmarło. Rokrocznie stwierdza się w naszym kraju ok. 800 nowych zakażeń. Szacuje się jednak, iż w Polsce ok. 2/3 osób żyjących z HIV jest nieświadomych swojego zakażenia.
Wzrasta liczba zakażeń HIV w krajach Europy Wschodniej. W państwach takich, jak Ukraina czy Rosja, epidemia przybiera charakter lawinowy. Istnieje więc potencjalne ryzyko gwałtownego rozprzestrzeniania się epidemii w regionie, co może mieć bezpośrednie przełożenie na sytuację w Polsce i całej UE.

za http://aids.gov.pl

Authors
Related posts

Top