BIZNES Zdrowie

LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY – nowy produkt w portfolio Johnson&Jonhson

LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY to nowy, innowacyjny płyn do płukania jamy ustnej o potwierdzonej skuteczności w leczeniu zapalenia dziąseł, przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie szczotkowania zębów i czyszczenia przestrzeni

Data publikacji: 2015-03-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY – nowy produkt w portfolio Johnson&Jonhson
Kategoria: Zdrowie, BIZNES

LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY to nowy, innowacyjny płyn do płukania jamy ustnej o potwierdzonej skuteczności w leczeniu zapalenia dziąseł, przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie szczotkowania zębów i czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY – nowy produkt w portfolio Johnson&Jonhson Zdrowie, BIZNES - LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY to nowy, innowacyjny płyn do płukania jamy ustnej o potwierdzonej skuteczności w leczeniu zapalenia dziąseł, przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie szczotkowania zębów i czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY to nowy, innowacyjny płyn do płukania jamy ustnej o potwierdzonej skuteczności w leczeniu zapalenia dziąseł, przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie szczotkowania zębów i czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

Czym jest zapalenie dziąseł i co jest jego przyczyną?

Niektórym może wydawać się, że krwawienie dziąseł to normalna rzecz. Jednak nierzadko jest ono objawem stanu zapalnego dziąseł, któremu towarzyszy obrzęk, ból lub infekcja tkanek otaczających ząb. Nieleczone zapalenie dziąseł może spowodować dalsze problemy takie jak: powstanie kieszonek dziąsłowych, ubytek kości, a w konsekwencji nawet utratę zęba.

Zapalenie dziąseł jest wywoływane przez płytkę nazębną. Płytka to powłoka zbudowana z bakterii gromadząca się na powierzchni zębów. Wiele bakterii znajdujących się w płytce jest nieszkodliwych, lecz niektóre z nich uznaje się za główną przyczynę zapalenia dziąseł.

Jak je rozpoznać i jak zapobiegać?

Jedną z pierwszych oznak zapalenia dziąseł jest krew na szczoteczce do zębów lub w wodzie po płukaniu jamy ustnej. Aby zapobiec zapaleniu dziąseł, należy jak najstaranniej oczyszczać zęby z płytki nazębnej każdego dnia. W przypadku podejrzenia zapalenia dziąseł, najlepiej zgłosić się do lekarza stomatologa po profesjonalną diagnozę. Może on przeprowadzić zabieg dokładnego czyszczenia zębów oraz zalecić zmianę sposobu szczotkowania lub czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Ważne jest, aby w domu przestrzegać zaleceń dotyczących szczotkowania, mycia przestrzeni międzyzębowych oraz płukania jamy ustnej płynem. Dzięki krótkiej czynności, jaką jest płukanie jamy ustnej płynem LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY, mamy pewność, że dbamy o nasze dziąsła bezpiecznie i efektywnie.

A to już wiesz?  KATOWICKA WSPIERA ŚLĄSKICH LEKARZY

Unikalna technologia LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY

Za sprawą unikalnej technologii LAE (chlorowodorek estru etylowego lauroiloargininy) powstaje niewidzialna powłoka ochronna, która zapobiega przyleganiu bakterii płytkowych do powierzchni zęba. Dzięki temu dziąsła zostają wyleczone i powracają do naturalnego, zdrowego stanu. Badania kliniczne dowiodły, że LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY pomaga widocznie poprawić zdrowie dziąseł w zaledwie dwa tygodnie.

Jak stosować płyn LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY?

Płyn LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY należy stosować dwa razy dziennie, rano i wieczorem po szczotkowaniu zębów lub zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa. Nalać do kubka 20 ml (4 łyżeczki) płynu, płukać dokładnie zęby i dziąsła przez 30 sekund, a następnie wypluć płyn.

Produktu nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Szczegółowe informacje o LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY można znaleźć na stronie internetowej poświęconej produktowi: www.listerine.pl

Dodatkowe informacje:

LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY to innowacyjny płyn do płukania jamy ustnej, dostępny tylko w aptekach, bez recepty. Przeciwdziała procesowi gromadzenia się płytki nazębnej, której nawarstwienie się wywołuje zapalenie dziąseł. Badania kliniczne dowiodły, że płyn ten widocznie poprawia zdrowie dziąseł – m.in. w zaledwie dwa tygodnie o 50,9% skuteczniej  redukuje krwawienie dziąseł. Warto zauważyć, że większość produktów tego typu dostępnych na rynku może powodować przebarwienia zębów przy długoterminowym stosowaniu (dłużej niż 2 tygodnie) – zawierają bowiem chlorheksedynę. Płyn LISTERINE® PROFESSIONAL Gum Therapy może być stosowany długotrwale, nie wywołując przebarwienia zębów, ponieważ nie zawiera chlorheksydyny.

Aby zauważyć efekty działania płynu LISTERINE® PROFESSIONAL należy stosować go dwa razy dziennie – rano i wieczorem – po szczotkowaniu zębów lub zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.: 

Szczegółowe informacje o LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY można znaleźć na stronie internetowej poświęconej produktowi: www.listerine.pl

A to już wiesz?  Czy wiesz, że Twoje żyły mogą boleć?

W linii produktów LISTERINE® PROFESSIONAL można też znaleźć płyn LISTERINE® PROFESSIONAL  FLUORIDE PLUS, który pomaga zapobiegać próchnicy oraz LISTERINE® PROFESSIONAL SENSITIVITY THERAPY przeznaczony dla osób z nadwrażliwością zębów.

Kontakt dla mediów: 

Magdalena Juźwiak, e-mail: [email protected], tel.: 512-084-442

Justyna Giers, e-mail: [email protected], tel.: 514-550-996

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY – nowy produkt w portfolio Johnson&Jonhson Zdrowie, BIZNES - LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY to nowy, innowacyjny płyn do płukania jamy ustnej o potwierdzonej skuteczności w leczeniu zapalenia dziąseł, przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie szczotkowania zębów i czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.
Hashtagi: #Zdrowie #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy