Aktualności Informacje MZ

VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, 2–5 czerwca 2011 roku,

VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, 2–5 czerwca 2011 roku, W dniach 2 – 5 czerwca 2011 r. w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim odbył się

VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, 2–5 czerwca 2011 roku,

W dniach 2 – 5 czerwca 2011 r. w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim odbył się VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS i 2nd AIDS Conference of Central Europe.

Tegoroczny Zjazd PTN AIDS był połączony z wyborami nowych władz Towarzystwa. Prezesem Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS na lata 2011 – 2013 została Pani dr hab. n. med. Brygida Knysz z Wrocławia.

Po raz kolejny Zjazd PTN AIDS był okazją do spotkania w ramach międzynarodowej wymiany doświadczeń lekarzy, specjalistów i ekspertów HIV/AIDS. W zjeździe wzięli udział przedstawiciele krajów Europy Środkowej i Wschodniej, którzy przedstawili istotne problemy epidemii HIV w swoich krajach.

W czasie Zjazdu przedstawiciel Krajowego Centrum ds. AIDS miał wystąpienie na temat systemu leczenia antyretrowirusowego w Polsce, w ramach programu zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia pt: „Leczenie antyretrowirusowe osób żyjących z wirusem HIV w Polsce na lata 2010 – 2011”.

Podobnie jak w latach poprzednich Zjazd był poprzedzony Zimowymi Warsztatami, w czasie których eksperci ze wszystkich krajowych ośrodków i przedstawiciel Krajowego Centrum ds. AIDS dyskutowali nad zasadami i propozycjami zaleceń dotyczących standardów opieki nad osobami żyjącymi z HIV.

za http://aids.gov.pl/

A to już wiesz?  Światowegoy Dzień Walki z Otyłością 2014 - Wystrzegaj się otyłości !

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy