BIZNES Zdrowie

Cynkomet wspiera medyków w walce z koronawirusem

Data publikacji: 2020-04-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Cynkomet wspiera medyków w walce z koronawirusem
Kategoria: Zdrowie, BIZNES

Producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej przekazał 300 maseczek i 50 litrów płynu dezynfekującego szpitalowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku.

Cynkomet wspiera medyków w walce z koronawirusem Zdrowie, BIZNES - Producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej przekazał 300 maseczek i 50 litrów płynu dezynfekującego szpitalowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku.

Producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej przekazał 300 maseczek i 50 litrów płynu dezynfekującego szpitalowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku.

W związku z koronawirusem w Polsce drastycznie wzrosło zapotrzebowanie placówek medycznych na podstawowy sprzęt ochronny, niezbędny w czasie zagrożenia. Pomoc Cynkometu jest odpowiedzią na apel białostockiego szpitala MSWiA, borykającego się z brakiem maseczek i środków do dezynfekcji.

– Nigdy nie odmawialiśmy pomocy potrzebującym i dziś – choć sami doświadczamy wielu trudności w funkcjonowaniu firmy – nie możemy przejść obojętnie nad potrzebami służby zdrowia w walce z koronawirusem. Dlatego wykonaliśmy ten drobny gest wobec szpitala, który w naszym województwie stoi na pierwszej linii frontu w walce z tym niewidzialnym wrogiem – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu.

Firma zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród swoich pracowników biurowych na zakup 300 maseczek ochronnych, a z własnych środków sfinansowała 50 litrów płynu dezynfekcyjnego. W środę pomoc trafiła do szpitala.

– To też forma podziękowania dla tych ludzi, którzy w swojej codziennej pracy narażają zdrowie i życie, abyśmy my mogli czuć się bezpieczniej. Mamy również nadzieję, że ta wyjątkowa sytuacja uświadomi nam, że pracownicy szeroko pojętej służby zdrowia powinni być zauważeni nie tylko w tak dramatycznej sytuacji, jaką jest epidemia, ale również podczas ich codziennej pracy w normalnych warunkach – dodaje prezes Dąbrowski. 

 

Cynkomet dba też o zdrowie swoich pracowników – firma wprowadziła rygorystyczne procedury dotyczące higieny i przeciwdziałania zakażeniu; wprowadziła zdalny system pracy, dla tych, którzy mogą pracować z domu i zasady bezpiecznego komunikowania się z klientami, kierowcami oraz z załogą.

Kolejne obostrzenia czekają pracowników Cynkometu po Świętach – spółka wprowadza obowiązek noszenia maseczek ochronnych na terenie całego zakładu i we wszystkich lokalizacjach firmy; będzie to dotyczyć także wszystkich kierowców, znajdujących się na ich terenie.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Cynkomet wspiera medyków w walce z koronawirusem Zdrowie, BIZNES - Producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej przekazał 300 maseczek i 50 litrów płynu dezynfekującego szpitalowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku.
Hashtagi: #Zdrowie #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy