Edukacja

mam HIV i co dalej?

Właśnie się dowiedziałem(am), że mam HIV i naprawdę się boję. Co należy zrobić i z kim porozmawiać?

Dowiedzenie się, że się jest HIV+ nie jest łatwą sprawą. Bardzo często osoby, które są po raz pierwszy zdiagnozowane piętnują się, nie czują się ze sobą dobrze i nie chcą przebywać wśród innych ludzi.

HIV jest chorobą, którą można mieć pod kontrolą, ale trudne może być radzenie sobie z jej stroną emocjonalną. I nie musisz radzić sobie z nią samemu/sama.

Nie ignoruj swoich uczuć tylko znajdź przyjaciela, członka rodziny, księdza lub lekarza, z którym możesz porozmawiać o tym przez co przechodzisz. Przy odpowiednim wparciu emocjonalnym oswoisz się z tym, że jesteś nosicielem HIV i uświadomisz sobie, że możesz ciągle prowadzić zdrowe i długie życie.

Znajdź miejsce w twoim kraju, gdzie możesz zwrócić się o pomoc – polecamy stronę http://aids.gov.pl

Teskt pochodzi ze strony Staying Alive http://staying-alive.org – promocja bezpiecznego stylu życia, szerzenie wiedzy na temat AIDS, walka ze stereotypami i dyskryminacją – Bardzo polecamy

hastagi na stronie:

#mam hiv #mam aids #mam hiv co dalej #pierwsze objawy hiv #hiv i co dalej #czy mam hiv #mam hiv forum #boje sie ze mam hiv #mam aids forum #mam hiva

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #AIDS   #anty   #ewa   #HPV   #Ids   #jest   #kobiety   #Laser   #leczenie   #lekarz   #lub

5 thoughts on “mam HIV i co dalej?
  1. Walka walka walka. Masz HIV? No trudno, zdarza sie. Ale zycie trwa. Moze tez sie stanie cud i wyzdrowiejesz? Lub naukowcy ktorzy caly czas nad tym pracuja wkoncu osiagna pozytywny rezultat? HIV TO NIE KONEIC SWIATA!

  2. Wszyscy rodzimy się po to żeby umrzeć – różnica polega jednak na tym, że osoby z plusem mają tego końca bardziej namacalny dowód. Dziś się od tego nie umiera. Można z tym żyć spokojnie wiele, wiele lat. Jest coś jednak gorszego od samej świadomości, że jest się chorym – fakt, że najprawdopodobniej będzie się żyło samemu – mało zdrowych osób ma w sobie tyle odwagi/wiedzy aby związać się z osobą chorą. Myślę, że ta świadomość jest 100 razy gorsza od samego faktu zakażenia w dłuższej perspektywie.

Comments are closed.