Informacje ze świata

Organizatorzy francuskiego telemaratonu zbierają fundusze na badania nad HIV/AIDS

Podczas dorocznego telewizyjnego maratonu “Sidaction”, który odbył się we Francji w dniach 23-25 marca, zebrano w sumie 5,5 miliona euro na cele związane z HIV/AIDS.

Połowa zebranych pieniędzy będzie przeznaczona na finansowanie działalności charytatywnej, a pozostała część na sfinansowanie projektów badawczych we Francji i poza jej granicami. Środki zbierane są przez działające od 1994 r. stowarzyszenie Sidaction, w skład którego wchodzą instytucje charytatywne, naukowcy i lekarze.

20070326_4W 2005 r. stowarzyszenie sfinansowało ponad 170 projektów i stypendiów w dziedzinie badań podstawowych, badań klinicznych i nauk społecznych. We Francji udzielono konkretnego wsparcia młodym naukowcom pracującym w tych dziedzinach, natomiast w krajach rozwijających się dotacje przeznaczono przede wszystkim na badania nad przenoszeniem wirusa HIV z matki na dziecko, odżywianiem, zakażeniami zarazkami oportunistycznymi związanymi z HIV, a także na profilaktykę.

Łączna kwota zebrana podczas trwającego ponad 60 godzin telemaratonu była nieco niższa niż w 2006 r., ale oczekuje się, że jeszcze wzrośnie, gdyż darowizny mogą wpływać do 19 kwietnia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej:
http://www.sidaction.org/

Kategoria: Różne
Źródło danych: Sidaction; Le Nouvel Observateur
Referencje dokumentu: Na podstawie informacji udostępnionych przez Sidaction i Le Nouvel Observateur
Indeks tematyczny: Medycyna, zdrowie; Badania Naukowe

RCN: 27380

http://cordis.europa.eu/fetch?CALLER=PL_NEWS&ACTION=D&DOC=37&CAT=NEWS&QUERY=0123d3af0daf:9deb:203d1553&RCN=27380

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy