Aktualności Informacje MZ

bezpłatne i anonimowe badania w kierunku HIV i HCV

Darmowe i anonimowe testy w kierunku HIV i HCV w ramach “Kampanii dla zdrowia” Od 5 września do końca grudnia 2011 r. w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych

Darmowe i anonimowe testy w kierunku HIV i HCV w ramach “Kampanii dla zdrowia”

Od 5 września do końca grudnia 2011 r. w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych Fundacja Edukacji Społecznej, we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną prowadzić będą Kampanię dla Zdrowia testując bezpłatnie i anonimowo w kierunku HIV i HCV.
Bez zapisów, bez kolejek, każdy kto będzie chciał wykonać test zostanie przyjęty.

Profesjonalni doradcy przyjmować będą w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Żelaznej 79 (pok. 3 i 22 na parterze), od poniedziałku do piątku w godzinach: 15.30-18.30 i przy ul. Nowogrodzkiej 82 (wejście B, II piętro), od poniedziałku do piątku w godzinach: 16.00-20.00.

„Zakażenie HIV i HCV ma podstępny przebieg, często przez wiele lat nie dając żadnych objawów, jednocześnie niszcząc organizm „od środka”. Polska jest krajem o najwyższym odsetku osób nie będących świadomym swojego zakażanie HIV i HCV w Europie. Czas to zmienić. Im szybciej człowiek dowie się o swoim zakażeniu, tym szybciej może zostać objęty fachową opieką medyczną” – mówi Magdalena Ankiersztejn-Bartczak Koordynator kampanii i Prezes Fundacji Edukacji Społecznej.
Fundacja Edukacji Społecznej od początku swojego istnienia zajmuje się edukacją zdrowotną, jest partnerem wielu jednostek rządowych, samorządowych, sektora prywatnego i organizacji pozarządowych. Od 2002 r. prowadzi Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne (PKD) współpracując z najlepszymi lekarzami, psychologami i edukatorami.

Wszelkich informacji o kampanii udziela:
Koordynator PKD i kampanii:
Magdalena Ankiersztejn-Bartczak
tel. 692478229
e-mail: [email protected]

Godziny pracy PKD
ul. Żelazna 79 (pok. 3 i 22 na parterze)
pon. – pt.: 15.30-18.30
ul. Nowogrodzka 82 (wejście B, II piętro)
pon. – pt.: 16.00-20.00

UWAGA!
W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa,
ostatni pacjent przyjmowany jest pół godziny przed
zamknięciem punktu.

Testy w kierunku HIV wykonywane są dzięki środkom przekazanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS i Urząd m. st. Warszawy

za http://aids.gov.pl/?page=prasa&act=now&id=145

A to już wiesz?  Do You Know all These Types of Condoms?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy