Badania na HIV

Bezpłatne i anonimowe badania na HIV

Średnio 15 osób dziennie zgłasza się w Szczecinie na anonimowe badania na obecność HIV. Najczęściej przychodzą młodzi, w wieku od 18 do 39 lat. Badanie poprzedza rozmowa z lekarzem. Zgłaszający się mówi, które z zachowań go niepokoi. Może to być np. kontakt
<%image(prezerwatywa-hiv-kondom-condom.gif|66|66|Bezpłatne i anonimowe badania na HIV.)%>

Średnio 15 osób dziennie zgłasza się w Szczecinie na anonimowe badania na obecność HIV.

Najczęściej przychodzą młodzi, w wieku od 18 do 39 lat. Badanie poprzedza rozmowa z lekarzem.

Zgłaszający się mówi, które z zachowań go niepokoi. Może to być np. kontakt seksualny.

Aby można było wykryć HIV, od ryzykownego kontaktu musi minąć co najmniej 6 tygodni. Zakażenie można jednak wykluczyć dopiero po trzech miesiącach. Dlatego wiele osób robi test po upływie takiego okresu. Natomiast ci, którzy przebadali się wcześniej, powtarzają badanie. Testy wykonywane są bezpłatnie. Nie trzeba mieć skierowania.

Z 827 przebadanych w tym roku osób u ośmiu stwierdzono zakażenie HIV. Według oficjalnych danych w całym województwie jest już 378 zakażeń. Zdaniem specjalistów, wiele osób nawet nie wie, że ma HIV, bo wirus może się nie ujawniać przez 10 -12 lat.

Dlatego chorzy trafiają do lekarza już w stadium AIDS, takich osób jest w województwie 75. Wtedy często jest za późno na rozpoczęcie leczenia antyretrowirusowego. W ostatnich 10 latach w Zachodniopomorskiem stwierdzono 34 zgony chorych na AIDS.

hastagi na stronie:

#badania na hiv #badanie na hiv #badania na aids #hiv badania #badania aids #badanie na aids #badanie aids #badanie hiv #aids badania #hiv szczecin

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy