HIV

Czym jest kampania “Kobieta a HIV”?

Czym jest kampania "Kobieta a HIV"? Dla każdego może być to inne przesłanie. Jedno jest pewne: chodzi o zdrowie kobiety, jej rodziny, dzieci. Ważne jest obalanie stereotypów i poskromienie strachu przed zbadaniem się. Musimy pamiętać, ze chorują nie tylko ci, którzy sami się na to narażają prowadząc niewłaściwy tryb życia, mając wielu partnerów seksualnych. Są przecież liczne przypadki zakażenia w szpitalach. W Polsce są dzieci, które zakaziły się HIV właśnie w

Czym jest kampania “Kobieta a HIV”? Dla każdego może być to inne przesłanie. Jedno jest pewne: chodzi o zdrowie kobiety, jej rodziny, dzieci. Ważne jest obalanie stereotypów i poskromienie strachu przed zbadaniem się. Musimy pamiętać, ze chorują nie tylko ci, którzy sami się na to narażają prowadząc niewłaściwy tryb życia, mając wielu partnerów seksualnych. Są przecież liczne przypadki zakażenia w szpitalach. W Polsce są dzieci, które zakaziły się HIV właśnie w szpitalu.

HIV dotyczy każdego z nas. Każda kobieta i mężczyzna, każde dziecko – wszyscy są narażeni na zarażenie się HIV. Choć nie powinno tak być, choć to nieprzebaczalne – zdarza się, że szukając pomocy u lekarza, mając zabiegi czy przetaczaną krew – ludzie zarażają się HIV.

A to już wiesz?  Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy