BIZNES Zdrowie

Plac Unii w akcji Movember

Data publikacji: 2019-11-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Plac Unii w akcji Movember
Kategoria: Zdrowie, BIZNES

W ramach ogólnopolskiej kampanii przeprowadzane są też bezpłatne badania. Takie, planowane są w Placu Unii 23 listopada w godz. 11-20. Przyjdź – nie czekaj!

Plac Unii w akcji Movember Zdrowie, BIZNES - W ramach ogólnopolskiej kampanii przeprowadzane są też bezpłatne badania. Takie, planowane są w Placu Unii 23 listopada w godz. 11-20. Przyjdź – nie czekaj!

Listopad to miesiąc dedykowany chorobom dotykającym mężczyzn. Kampania społeczna promująca profilaktykę – Movember, polega na zapuszczaniu wąsów przez mężczyzn, co ma być pretekstem do poruszenia tematu raka jąder i prostaty. Hasło „Akcja Wąsy – profilaktyka męska rzecz” ma być zachętą do poruszania tych ważnych tematów. W ramach ogólnopolskiej kampanii przeprowadzane są też bezpłatne badania. Takie, planowane są w Placu Unii 23 listopada w godz. 11-20. Przyjdź – nie czekaj!

„Męskie choroby” to w Polsce wciąż temat tabu

Nazwa Movember to połączenie dwóch angielskich słów – moustache (wąsy) i November (listopad). Przeprowadzana w tym miesiącu akcja, która polega na zapuszczaniu przez mężczyzn wąsów ma być pretekstem i jednocześnie zachętą dla panów do rozmów na temat chorób i konieczności regularnej profilaktyki.

Nowotwory to najczęstsza przyczyna śmierci mężczyzn w Polsce. Mimo to, mówienie o nich, zwłaszcza, gdy choroba dotyka okolic intymnych jest dla Polaków wciąż tematem tabu. A przecież, wczesne wykrycie raka jąder oraz prostaty znacznie zwiększają szansę na skuteczne leczenie i szybszy powrót do zdrowia. Zatem? Panowie do dzieła! Nie śpimy, badamy się!

Chłopaki nie płaczą, a regularnie się badają

Rak jądra dotyka głównie mężczyzn między 14 a 34 rokiem życia. Najlepszą metodą na jego wykrycie jest samobadanie lub USG. Wcześnie wykryty jest w 99% procentach uleczalny.

Mężczyźni po 45 roku życia powinni chociaż raz na rok zbadać krew pod kontem poziomu PSA. To najlepszy sposób na wczesne wykrycie raka prostaty. W celu przeprowadzenia badania wystarczy udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie.

Bezpłatne badania w Placu Unii

Bezpłatne badania USG oraz poziomu PSA przeprowadzane będą w ramach ogólnopolskiej akcji w Centrum Handlowym Plac Unii City Shopping już 23 listopada br. w godzinach 11:00 – 15:00 oraz 15:30 – 20:00. Udział w badaniach nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Więcej informacji udzielają:

Ewelina Kolad, [email protected], + 48 510 291 250

Monika Kern, [email protected] , +48 601 892 291

O Placu Unii:

Plac Unii City Shopping to nowoczesne centrum handlowe zlokalizowane na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Puławskiej, Boya-Żeleńskiego i Waryńskiego. Na trzech poziomach galerii znajduje się 70 najemców, w skład których wchodzą m.in.: Zara, H&M, Empik, iSpot, Bobbi Brown, Smyk, Deni Cler, Hebe czy Douglas. Na terenie obiektu do dyspozycji klientów są także Zdrofit Club, przyjazne kawiarnie i punkty gastronomiczne oraz supermarket SuperSam. Stałą ofertę centrum uzupełnia szereg cyklicznych wydarzeń. Obiekt posiada podziemny parking mieszczący stanowiska dla ponad 500 samochodów.

Agentem wyłącznym reprezentującym Plac Unii City Shopping w zakresie wynajmu powierzchni jest firma Colliers International. Zarządca budynku to firma CBRE.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Plac Unii w akcji Movember Zdrowie, BIZNES - W ramach ogólnopolskiej kampanii przeprowadzane są też bezpłatne badania. Takie, planowane są w Placu Unii 23 listopada w godz. 11-20. Przyjdź – nie czekaj!
Hashtagi: #Zdrowie #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy