Zakażenie

Fryzjerzy Świata wobec AIDS

L’Orèal Polska przyłącza się do grona krajów uczestniczących w międzynarodowym i społecznym programie L’Orèal – UNESCO “Fryzjerzy Świata wobec AIDS” L’Orèal, UNESCO oraz Krajowe Centrum

L’Orèal Polska przyłącza się do grona krajów uczestniczących w międzynarodowym i społecznym programie L’Orèal – UNESCO “Fryzjerzy Świata wobec AIDS”

L’Orèal, UNESCO oraz Krajowe Centrum ds. AIDS rozpoczęły w Polsce wspólną akcję edukacyjno-profilaktyczną dotyczącą HIV/AIDS. Program “Fryzjerzy Świata wobec AIDS” jest jedynym w swoim rodzaju światowym programem mającym na celu uczulenie na problem AIDS szerokiego kręgu odbiorców. Polega na rozszerzeniu programu szkoleń dla zawodowych fryzjerów o moduły pedagogiczne poświęcone HIV/AIDS.

Podstawą poszczególnych modułów jest specjalnie przygotowany film, odpowiadający na najczęściej zadawane pytania dotyczące HIV/AIDS i rozwiewający mity dotyczące tego tematu.

L’Orèal Professionnel co roku prowadzi w Polsce 388 szkoleń skierowanych do ponad 5700 zawodowych fryzjerów. Na cele projektu zmobilizowana zostanie sieć trenerów, którzy wykorzystają swoje doświadczenia w zakresie edukacji. Program będzie prowadzony w trzech Akademiach L’Orèal Professionnel w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

L’Orèal, UNESCO i Krajowe Centrum ds. AIDS rozpoczęły wspólną akcję edukacyjno-prewencyjną dotycząca HIV/AIDS. Ten jedyny w swoim rodzaju, światowy program ma na celu uczulenie na problem AIDS szerokiego kręgu odbiorców, polegające na rozszerzeniu programu szkoleń dla zawodowych fryzjerów prowadzonych przez dział fryzjerski L’Orèal o moduły pedagogiczne poświęcone zapobieganiu HIV/AIDS.

Podstawą programu jest specjalnie przygotowany film, odpowiadający na najczęściej zadawane pytania dotyczące HIV/AIDS. Autorzy filmu starają się rozwiać zakorzenione od lat mity na temat HIV/AIDS i przekazać w sposób prosty dostępną aktualnie wiedzę.

A to już wiesz?  Napletek i sposób na AIDS

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy