Aktualności

Światowy Dzień Walki z Rakiem – najważniejsza profilaktyka

Warszawa, 04.02.2019 r.

Światowy Dzień Walki z Rakiem – najważniejsza profilaktyka

Dziś obchodzimy XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem. Nowotwory złośliwe narządu wzroku są stosunkowo rzadkie i nie zawsze to raki. Jeśli się pojawiają, swoim zasięgiem mogą objąć każdą część oka: nerw wzrokowy, siatkówkę, tęczówkę, gruczoł łzowy, powiekę i skórę wokół oczu, często zagrażając życiu chorego.
W Polsce co roku czerniaka diagnozuje się u ok. 3,5 tys. osób. Czynnikiem ryzyka są m.in. predyspozycje genetyczne oaz znamiona – zarówno na skórze, jak i na tęczówce czy spojówce. Szczególnie narażone są osoby z jasno ubarwionymi tęczówkami.
Jak w przypadku każdej choroby dużą rolę odgrywa profilaktyka. Każdy przynajmniej raz w roku powinien odwiedzić okulistę, który przeprowadzi specjalistyczne badania wzroku.
Centrum Okulistyczne Świat Oka dysponuje pierwszym komercyjnie dostępnym ultrasonografem nowej generacji ABSoluS UBM, za pomocą którego można zdiagnozować zmianę już we wczesnym stadium. Obrazy pozyskane w badaniu są wyjątkowo szczegółowe i widoczne jest na nich całe oko, dzięki czemu możliwe jest postawienie precyzyjnej diagnozy.

***
Świat Oka to kompleksowe Centrum Okulistyczne i nowoczesne Studio Optyczne zlokalizowane w Warszawie przy ul. Dominika Merliniego 9. Wszechstronna oferta dedykowana jest dla każdego pacjenta niezależnie od jego wieku i potrzeb. Świat Oka to zespół 60 doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają do dyspozycji 12 pracowni, 2 sale zabiegowe oraz 50 urządzeń dedykowanych m.in. laseroterapii, chirurgii zaćmy, jaskrze, chorobom siatkówki, korekcji wad wzroku czy estetyce okulistycznej. Centrum Okulistyczne Świat Oka zostało wyróżnione przez Instytut Biznesu tytułem Ambasadorzy Zdrowia 2018 za wiedzę, doświadczenie i poprawę jakości życia pacjentów.
Dyrektorką Medyczną i Naukową Centrum Okulistycznego Świat Oka jest dr n. med. Anna Maria Ambroziak, specjalistka chorób oczu, członkini Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #ewa   #ewy   #HIV   #inny   #jak   #jego   #jej   #jest   #kobieta   #lub