Edukacja

Opryszczka

Opryszczka Co to jest?

Wirus opryszczki narządów płciowych, oficjalnie znany jako wirus Herpes Simplex Typ II, jest podobny do wirusa opryszczki wargowej, znanego jako wirus Herpes Simplex Typ I. Możliwe jest zainfekowanie oboma rodzajami wirusa obszaru na oraz wokół ust oraz genitaliów.

Symptomy

Opryszczka może wywołać bolesne rany wokół pochwy i penisa. Najpierw pojawiają się pęcherze, które potem pękają i ostatecznie pokrywają się strupami. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku opryszczki wargowej, wirus pozostaje w organizmie przez całe życie i możliwe jest, że będzie się regularnie ujawniać.

Inne symptomy o kobiet i mężczyzn obejmują:

* Ból podczas korzystania z toalety, szczególnie kiedy mocz przepływa przez obszary zainfekowane.
* Symptomy przypominające przeziębienie, takie jak ból głowy i powiększone węzły chłonne.
* Mrowienie w okolicy genitaliów.

Leczenie

Obecnie nie można się z wirusa wyleczyć, ale są antybiotyki anty-wirusowe, które pozwalają zahamować wykwity wirusa. Jeżeli planujesz zajście w ciążę, koniecznie porozmawiaj wcześniej z lekarzem, gdyż potencjalnie śmiertelną infekcją opryszczki możesz zarazić swoje dziecko.

Teskt pochodzi ze strony Staying Alive http://staying-alive.org – promocja bezpiecznego stylu życia, szerzenie wiedzy na temat AIDS, walka ze stereotypami i dyskryminacją – Bardzo polecamy

hastagi na stronie:

#opryszczka a hiv #opryszczka hiv #opryszczka genitaliów #opryszczka pochwy #hiv opryszczka #opryszczka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #aby   #AIDS   #analny   #apel   #badania   #cel   #celu   #chce   #choroba   #choroby   #czas