HIV

Tykające AIDS

Tykające AIDS
Według statystyk podanych przez francuską organizację Solidarité Sida Afrique na świecie jest 22,5 miliona osób chorych na AIDS, z czego dostęp do leczenia ma jedynie

Według statystyk podanych przez francuską organizację Solidarité Sida Afrique na świecie jest 22,5 miliona osób chorych na AIDS, z czego dostęp do leczenia ma jedynie 28%, a 1,6 miliona umiera każdego roku. Z okazji Solidays – Dni Solidarności z osobami chorymi na AIDS, święta, które odbywa się we Francji w dniach 26-28 czerwca, agencja BETC Euro RSCG zrealizowała ciekawy projekt pod hasłem „Chaque minute compte” (Liczy się każda minuta) zwracający uwagę na problem zachorowań na AIDS w Afryce.

zdjecie_20090511184225_722Na wielkiej planszy znajduje się wykonany ze wskazówek 321 mechanizmów zegarowych napis „Toutes les 12 heures en Afrique, plus de 2000 personnes meurent du sida, faute d’accès aux soins.” (W Afryce co 12 godzin, pomimo pomocy, na AIDS umiera ponad 2000 ludzi.).

Pomysł zainspirowany jest instalacją młodej artystki Nadine Grenier. Obecnie plansza stoi przed kinem Pathé d’Ivry w Paryżu. W czerwcu znajdzie się na hipodromie Longchamps.
M. Kryńska

źródło: http://www.kampaniespoleczne.pl

A to już wiesz?  Zarażał kobiety hiv

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy