Światowe dni

Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest co roku 1 grudnia. Uroczyste obchody niosą przesłanie współczucia, nadziei, solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, a także

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest co roku 1 grudnia. Uroczyste obchody niosą przesłanie współczucia, nadziei, solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, a także zrozumienia problemów związanych z HIV, AIDS w każdym kraju na świecie.

Powstanie Światowego Dnia AIDS zaproponowano na Światowym Szczycie Ministrów Zdrowia na temat AIDS w styczniu 1988 r. w Londynie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 140 państw. Rozumiejąc potrzebę kontynuacji i nasilenia wysiłków w walce z HIV i AIDS, 27 października 1988 r. na 38 plenarnym spotkaniu Zgromadzenia Ogólnego ustalono na wniosek Światowej Organizacji Zdrowia, że Światowy Dzień AIDS będzie obchodzony 1 grudnia.

Dzień ten ma umożliwić organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym, jak również osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także
konieczność pomocy ludziom zakażonym HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim.

Co roku Światowy Dzień AIDS obchodzony jest pod innym hasłem, odpowiadającym kampaniom, które skierowane są do różnych grup społeczeństwa np.:

w roku 2003 “Porozmawiaj o AIDS, przeszłość bywa groźna”
w roku 2004 “Nie daj szansy AIDS”
w roku 2005 “ABC zapobiegania AIDS. Zdecyduj sam. Wybierz ABC zapobiegania AIDS i ciesz się życiem”
w roku 2006 “Rodzina razem przeciw AIDS”.
Celem tegorocznej kampanii Krajowego Centrum ds. AIDS “Rodzina razem przeciw AIDS” jest edukacja
rodziców. Rozmowa z dzieckiem na temat HIV/AIDS musi być podparta wiedzą w tej dziedzinie.

hastagi na stronie:

#apel o AIDS #hasło światowego dnia aids 2010 #światowy dzień aids scenariusz

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy