Kontakty seksualne

Co trzecia tirówka może mieć HIV

Na drogach wylotowych z Warszawy ruszyły badania prostytutek
Kilkadziesiąt kobiet już przeszło testy. Pierwsze wyniki są porażające.

– Najgorzej, że większość przebadanych dziewczyn zupełnie nie zmartwiła się wynikiem testu – mówi prof. Mariusz Jędrzejko z warszawskiej fundacji Pedagogium, która rozpoczęła pilotażowe badania. – Za chwilę obsługiwały kolejnych mężczyzn – dodaje.

Pracownicy fundacji – lekarze i psycholodzy – zbadali już dziewczyny stojące przy trasach wyjazdowych na Gdańsk, Kraków i Katowice. 80 kobiet zgodziło się na przejście testu ślinowego. Sprowadzono go ze Stanów Zjednoczonych.

– Badanie polega na tym, że śliną namacza się specjalną bibułkę. Jeśli wynik jest dodatni, ta zmienia wówczas kolor – tłumaczy Jędrzejko. W ślinie 30 prostytutek test wykazał śladowe ilości wirusa HIV. – Oczywiście ten test nie przesądza o tym, czy ktoś jest zakażony. Zawsze istnieje ryzyko, że wynik może być zafałszowany. Dla potwierdzenia te kobiety powinny wykonać badanie krwi. Problem jednak w tym, że żadnej nie udało się na to namówić – dodaje Mariusz Jędrzejko.

Fundacja będzie chciała wspólnie z Krajowym Centrum ds. AIDS przeprowadzić podobne badania w całym kraju. Z ostatniego raportu “Zachowania seksualne i wiedza na temat HIV/AIDS w grupie kobiet świadczących usługi seksualne w Polsce”, przeprowadzonego przez TNS OBOP dla Krajowego Centrum ds. AIDS, wynika, że co trzecia prostytutka nie stosuje żadnych metod antykoncepcyjnych. W największej liczbie przypadków powodem, dla którego w trakcie stosunku nie została użyta prezerwatywa, był sprzeciw klienta.

– Mężczyźni dodatkowo płacą prostytutkom za to, by uprawiać seks bez zabezpieczenia, a one stawiają wszystko na jedną kartę – mówi prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog.

– Klienci sami powinni namawiać osoby sprzedające usługi seksualne do stosowania zabezpieczeń. Korzystanie z komercyjnych usług seksualnych niesie ze sobą olbrzymie ryzyko zakażenia HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową – przypomina Anna Marzec-Bogusławska, dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS.

TAKIE SĄ POLSKIE PROSTYTUTKI

Średni wiek inicjacji seksualnej prostytutek wynosi 16 lat. Co czwarta z badanych kobiet deklaruje, że swój pierwszy stosunek seksualny odbyła w wieku 17 lat.

Większość kobiet ma dziennie od jednego do trzech klientów. Ponad połowa prostytutek pracuje najczęściej pod wpływem alkoholu, co 10 pod wpływem narkotyków (marihuana, amfetamina).

Połowa kobiet świadczących usługi seksualne ma już za sobą przynajmniej jeden zabieg usunięcia ciąży.
Źródło: TNS OBOP dla Krajowego Centrum ds. AIDS

Prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog

Prezerwatywa przede wszystkim

Jeśli ktoś decyduje się na korzystanie z usług prostytutki, musi mieć świadomość zagrożeń, jakie to ze sobą niesie. Dlatego nie może być mowy o stosunkach bez prezerwatywy.

W Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Holandii czy Australii takie sytuacje są niedopuszczalne. Uważam, że kontakt z profesjonalną prostytutką, która stosuje zabezpieczenia i nie zrezygnuje z nich nawet wtedy, gdy klient chce zapłacić więcej, może być o wiele bezpieczniejszy niż seks z osobą poznaną np. w nocnym klubie.

Wielu mężczyzn sądzi, że skoro jakaś kobieta świetnie tańczy, pachnie pięknymi perfumami, jest dobrze ubrana, to z pewnością nic im nie grozi i idą na całość. Wielokrotnie miałem do czynienia z mężczyznami, którzy właśnie przez takie przelotne znajomości z dyskoteki zostali zakażeni wirusem HIV. Znam też panów, którzy od wielu lat korzystają z usług profesjonalnych prostytutek i są absolutnie zdrowi.

Michał Cessanis, ak/28.02.2008 Życie Warszawy

hastagi na stronie:

#mapa tirówek w polsce #mapa tirówek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #aby   #AIDS   #badania   #czas   #daj   #dla   #dni   #dwa   #dzieci   #fr   #gdy

2 thoughts on “Co trzecia tirówka może mieć HIV
  1. Ja mam szacunek do Tych Kobiet. Nie kazdy z nas zdaje sobie sprawe co powoduje ze ida ta droga zarobku. Jesli by zlikwidowac przyczyny tego co im kaze wyjsc na drogi, to nie bylo by z tym problemu. Ja nikogo nie skreslam i mam do Pan stojacych przy drogach ogromny szacunek.

  2. to kompletna bzdura ze co trzecia prostytutka jest zakazona,trzeba byc naprawde debilem zeby cos takiego napisac niech ci co robili te testy sami sobie powsadzaja bibułki do ust.rowniez mam szacunek do tych kobiet-karzdy jest człowiekiem i karzdy ma prawo do zycia ludzie z wirusem moga zyc po 30 lat musza niestety wystrzegac sie niektorych rzeczy (dieta,alkohol itp) niech ci co robili te badania posprawdzaja dziewczyny na studiach czy w liceach ktore tak samo potrafia uprawiac sex co prostytuki-przypominam badaczom ze zadko kiedy sie zdarza zeby prostytutka obslugujaca (pracyjaca) byla pod wplywem alkoholu czy narkotykow za to co weekend jak i tez w inne dni piekne panie studentki itp pija cpaja i robia co im sie zywnie podoba powiedzmy ze na trasie warszawa stoi powiedzmy 50 prostytutek czyli 19 jest zarazonych hahahahahahahahahah to pojdzie sobie do jednej dyskoteki zaznaczam jednej gdzie bawi sie 1000osob a odwiedzcie wszystkie gdzie bawia sie MILONY MILIONY MILIONY I TAM PRZEPROWADZCIE BADANIA DEBILE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.