Edukacja

Seks Najczęściej Zadawane Pytania

Najczęściej Zadawane Pytania o seks 1. Skąd mam wiedzieć, że to miłość? A. Jest to dylemat, który ma praktycznie każdy, na pewnym etapie swojego życia.

Najczęściej Zadawane Pytania o seks

1. Skąd mam wiedzieć, że to miłość?

A. Jest to dylemat, który ma praktycznie każdy, na pewnym etapie swojego życia. Przy interpretowaniu miłości bardzo często można ją pomylić z zauroczeniem i pożądaniem lub pociągiem fizycznym. Główną różnicą pomiędzy tymi uczuciami i miłością jest to, że zauroczenie i pożądanie bardzo szybko mijają, są powierzchowne i często są to tylko reakcje chemiczne w Twoim ciele, podczas gdy miłość to znacznie więcej. Miłość opiera się na obustronnym zaufaniu, bez takiej podstawy każdy związek może się rozpaść. Miłość nie powinna być obowiązkiem, to troska, lojalność i najważniejsze – powinna Cię uszczęśliwiać. Powinieneś/powinnaś być całkowicie sobą przez cały czas. Ważne jest również, aby pamiętać, że miłość jest dla każdego inna. Na przykład jeżeli przyjaciel wyznał miłość partnerce, po krótkiej znajomości, a ty nie jesteś gotowa odwzajemnić podobnego wyznania twojemu partnerowi, to nie oznacza, że coś jest nie tak z Twoim związkiem. Miłość rozkwita i więdnie. Czas jest próbą prawdziwej miłości.

2. Co to jest orgazm?

Orgazm jest punktem szczytowym przyjemności seksualnej. Podczas orgazmu do krwiobiegu uwalniane są związki chemiczne o nazwie endorfiny. Powodują one, że przez ciało przechodzą przyjemne dreszcze. Każda osoba w inny sposób przezywa orgazm – niektórzy opisują go jako silne uczucie w okolicy genitaliów, podczas gdy inni mówią, że oddziałuje na ich całe ciało.
U mężczyzn orgazm występuje w przybliżeniu w tym samym czasie co wytrysk nasienia.

Wiele osób wierzyło, że nie można się zarazić chorobą lub zajść w ciążę, jeżeli podczas stosunku nie było orgazmu. To nie jest prawda. Ciąża i choroba może się pojawić po stosunku dopochwowym, niezależnie od tego czy któryś z partnerów miał lub nie miał orgazmu.

A to już wiesz?  Dyskryminacja

3. Mam 15 lat i lubię kobiety i mężczyzn, czy jestem gejem?

Nie. Takie osoby zwykle nazywa się biseksualistami. Pamiętaj, jesteś jeszcze młody. W tym wieku bardzo często osoby nie są zdecydowane co do swojej orientacji seksualnej. Poczekaj trochę i przed podjęciem decyzji co do swojej orientacji seksualnej sprawdź czy te uczucia będą się utrzymywać.

Odwiedź witrynę http://www.avert.org/hsexu2.htm i zobacz jakie są poglądy innych młodych ludzi na ten temat.

4. Czy to jest prawda, że nie można zajść w ciążę podczas pierwszego stosunku w życiu?

Nie, w rzeczywistości to kompletna bzdura! Możesz zajść w ciążę zawsze kiedy uprawiasz seks. Jest równie prawdopodobne, że zajdziesz w ciążę kiedy kochasz się pierwszy i setny raz!

5. Mój chłopak chce się ze mną kochać bez prezerwatywy, co powinnam zrobić?

Decyzja o uprawianiu seksu to poważna decyzja. Wybranie seksu bez zabezpieczenia to jeszcze poważniejsza decyzja. Narazisz się na ryzyko zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową włączając w to HIV/AIDS, jak również znacząco zwiększysz prawdopodobieństwo niechcianej ciąży.

Bardzo ważne jest aby pomyśleć o długofalowych skutkach twojego wyboru. Pomocne może być zadanie sobie takich pytań:
•Czy obydwoje zbadaliśmy się na obecność HIV i innych chorób przenoszonych droga płciową? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to czy obydwoje znacie swoje wyniki?
•Czy obydwoje znacie historię swojego życia seksualnego?
•Czy jestem gotowa, aby radzić sobie z problemem niechcianej ciąży?
•Czy jesteście sobie w stu procentach wierni?

Jedną z najważniejszych rzeczy jaką musisz zrobić, jest powiedzieć Twojemu chłopakowi co czujesz. Wyrażaj się jasno i wyjaśnij co myślisz o seksie bez zabezpieczenia i dlaczego nie jesteś gotowa. Bądź szczera i twarda. Możesz powiedzieć “Podjęłam decyzję, że musimy się zabezpieczać” lub “Naprawdę bardzo Cię kocham, ale nie jestem gotowa, aby uprawiać seks bez zabezpieczenia”. Może być trudno powiedzieć takie rzeczy, ale to może uratować Ci życie.

A to już wiesz?  Tabletki antykoncepcyjne chroniące przed HIV

6. Mam 18 lat i mam naprawdę wspaniałego chłopaka, ale nigdy nie czuję się “napalona”. Chyba do nikogo nie czuję pociągu seksualnego!

Każdy ma inny pociąg seksualny. Niektórzy uwielbiają uprawianie seksu codziennie, podczas gdy inni są zadowoleni kiedy robią to raz w miesiącu lub nawet rzadziej. Powinnaś również pamiętać, ze wiele czynników wpływa na popęd seksualny, są to stres, to jak dobrze czujemy się ze swoim partnerem, poprzednie doświadczenia seksualne, czy czujemy się bezpieczni, czy partner nas pociąga i wiele innych!

7. Moi rodzice nie rozmawiają ze mną o seksie, jak mogę z nimi porozmawiać na ten temat?

Nie jest to takie niezwykłe, że rodzice nie rozmawiają ze swoimi dziećmi o seksie, ale nie bój się wziąć inicjatywy w swoje ręce. Jeżeli jesteś blisko związany przynajmniej z jednym ze swoich rodziców, łatwiej będzie poruszyć tematy, które Cię nurtują.

Jeżeli zaczynasz od samego początku, rozpocznij delikatnie. Zadaj im pytanie, kiedy w rozmowie pojawi się ten temat. Nie wpadaj i wypowiadaj czegoś w rodzaju “myślę o tym, aby jutro uprawiać seks”. Zamiast tego powiedz coś w rodzaju “Mamo/tato, to taka ważna sprawa i chcę mieć pewność, że zawsze podejmuję właściwą decyzję. Chciałbym porozmawiać z tobą kiedy będę mieć pytania lub wątpliwości”. To pomoże Twoim rodzicom uświadomić sobie, ze ich szanujesz i cenisz ich opinię.

Teskt pochodzi ze strony Staying Alive http://staying-alive.org – promocja bezpiecznego stylu życia, szerzenie wiedzy na temat AIDS, walka ze stereotypami i dyskryminacją – Bardzo polecamy

hastagi na stronie:

#ejc choroba

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy